“RÉGI HAGYOMÁNYOK”
„A régi székely ember a sörfőzést ’sernevelésnek’ mondta. Nem főzte, hanem ‘nevelte’ a sört. És ez tényleg így van, hiszen az árpát ki kell csíráztatni, malátává, cefrévé érlelni, majd erjeszteni, hogy azután sörré váljon. Fel kell nevelni, gondját viselni, mint a gyermeknek, míg piacra érett nem lesz. Magától értetődik, hogy sörfőzőt, sörgyárost sem ismertek őseink, hanem csak sernevelőt” – írja Szathmári László A magyar sörfőzés múltjából című munkájában. Így folytatja: „A ’sernevelés’ ősrégi magyar foglalkozás, amelyet mint különleges eljárást hoztunk magunkkal, az addigi közönséges árpaléfőzés (zythum) versenytársául.”
A CSÍKI MEDENCÉBEN TÖBB SZÁZÉVES MÚLTRA TEKINT VISSZA A SÖRFŐZÉS HAGYOMÁNYA.
Így, ha hagyományokról beszélünk, a Manufaktúrában a legjobb helyen keressük arra a kérdésre a választ, hogy mitől is lesz kézműves a sör?
A kézműves jellegét a sörnek az határozza meg, hogy miből főzzük. Természetes alapanyagokból, kimondottan betartva az 1516-ban kiadott bajor tisztasági törvényt (Reinheitsgebot): árpamalátából, vízből és komlóból készül a kézműves sör. Semmiféle más adalékanyag, tartósítószer, enzim hozzáadása, még csak pasztörizálási művelet sem végezendő a sörön.
Tiltott Csíki Söröző és Étterem
Szerettel várunk söröző és éttermünkben, télen/nyáron, illetve a köztes periódusokban is.. 🙂
Télen a fűtött teraszon, nyáron pedig a klimatizált benti termekben tölthetsz felejthetetlen órákat. A kiszolgálás, jó ételek, és italok pedig a mi feladatunk…
Asztalfoglalásokat a +40739804020-as számon várjuk!